MİMARİ BİLGİLER

Şehrin en önemli kesişme noktalarının birinde bulunan Özer Residence, Dedeman Otel'in karşısında, Antalya'nın en sağlam yapılı kayası üzerinde 1.6m kalınlığında radye temel (kitle beton) üzerine oturtulmuştur. 1850m3(230 mikser) beton, 125 ton nervürlü demiri olan radye temel binaya oldukça büyük bir direnç sağlamaktadır. 50 metre 10 cm yüksekliğindeki Özer Residence Antalyanın en sağlam binasıdır.

Özer residence, konumu ve mimari yapısı ile çok şiddetli depremlerden bile etkilenmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca binanın temelinde ve bina içerisinde deprem algılayıcıları bulunmaktadır. Bu sayede bina, depremi önceden algılayıp alarm sistemini devreye sokar. Anons ile insanların deprem sırasında uyanık olmalarını sağlar.


DIŞ CEPHE

Binanın dış cephesi kendine özgü olup Antalya'da daha önce hiçbir konutta uygulanmayan giydirme cephe sistemleriyle donatılmıştır. Bu donanımlarda kullanılan malzemelerin tümü ithal olup REYNAERS sistem paslanmaz çelik konstrüksiyonlar üzerine cam kaplama ve ETALBOND kompozit levhalar ile giydirilmiştir. Dış doğramalarda ise yine REYNAERS (Belçika) Alüminyum doğrama sistemleri kullanılmıştır. Silikon cephede 6mm renkli reflekte + 12mm + 6 mm şeffaf cam cephe vision ve yine cephede 6mm temperli renkli reflekte + 12mm + 6mm şeffaf emaye boyalı - cephe spandrel camlar kullanılmıştır.

Dış cephe duvarlarında YTONG, sıvada su yalıtımı sağlayan deiterman lateks , sıvadaki kılcal çatlakları önleyen polyfiber sıva/şap lifi ve alkali dayanımlı Mech 165 sıva filesi kullanılmıştır. Böylece hem giydirme cephe, hem de yalıtım malzemeleriyle cephede muazzam bir ısı ve su yalıtımı sağlanmaktadır.

 

ELEKTRİK SİSTEMİ
Elektriği klasik kablo bağlantıları yerine deprem sensör sisteminden geçirerek iletmenin binaya sağladığı önemli avantajlar vardır. Birbirine geçmeli küçük modüllerden oluşan bu sistem sayesinde herhangi bir problem anında, örneğin olası bir deprem anında modül devreyi kapatır ve elektrik kesilir.

Elektrik kesintisi durumunda binayı tam kapasitede besleyecek güce sahip jeneratörü vardır. Kesinti anında bu jeneratör 7 saniye içerisinde tam güce ulaşıp otomatik olarak binayı beslemeye başlar.


Lüks dairelerimizde elektrik sarfiyatını kontrol eden akıllı sayaçlar bulunmaktadır. Bu sayaçlar aynı zamanda binanın elektronik sistemleriyle bütünleşik olarak çalışırlar. Elektrik kullanımında elektriği ayrı, jeneratör kullanımında ise jeneratörü ayrı olarak ölçerler. Bu sayede konutta olunmadığı zamanlardaki jeneratör kullanımlarından doğacak ödemelerle karşılaşılmaz.


ISITMA
Antalya da Süper Lüks Dairelerimizde,kombi sistem ile ısıtma yapılmaktadır. Merkezi LPG yakıt kazan daireleri binanın dışında ve toprak altında yer almaktadır.. Bu nedenle de burada meydana gelebilecek bir problemden binamız ve residence sakinleri hiçbir şekilde etkilenmeyeceklerdir. Bu da binamız ve oturanlar açısından büyük bir güvenlik sağlamaktadır.

Kombi sistemleri kullanım ihtiyacına göre çalışma düzeylerini otomatik belirleyip enerji tasarrufu sağlarlar.

Daire içinde dolaşırken içerdeki suyu ısıtarak geçer. Böylece sıcak su içeriyi terkettikten sonra bile daire termos gibi ısıyı korur. Kombilerin üzerlerinde ısıölçerler bulunmaktadır ve akıllı elektronik sayaçlarla gaz sarfiyatının belirlenmesi ve gaz ihtiyacı karşılanmaktadır. Yapılan gaz alımları dairelerdeki akıllı sayaçlar ile belirlenmekte bu da her dairenin bir diğer daireden bağımsız olarak hareket etmesini sağlamaktadır.


SU
Özer Residence tüm binaya 1 ay yetebilecek bir su tank sistemine sahiptir.

Bina içerisine giren su çok iyi bir arıtma sisteminden geçer. Klordan ve mikroorganizmalardan arındırılır. Bina su tesisatında kullanılan boruların tamamı Aquatherm Almanya'dan ithal orijinal yeşil borudur. Yüksek hijyen sağlar.
ASANSÖRLER

Binamızda saniyede 1.6 metre hızla seyahat eden, 8 kişilik 2 adet asansör bulunmaktadır. Asansör motorları A.C. motorlu redüktörlü SCHINDLER W 140 NE 10 KW dublex - sellektif – kolektif toplama kumandalı / LISA. Asansör kapıları WITTUR tam otomatik center tip satine paslanmaz çelik olup WITTUR kabin kullanılmaktadır. Ana durak kapı üstü göstergeleri ve kabin içi göstergeler LCD grafik ekranları ile tamamlanmıştır. Asansörler ağırlık kontrollüdür. Yanlış kat düğmesine basıldığı zaman iptal edilebilir böylece zamandan tasarruf sağlanmış olunur.

YANGIN ÇIKIŞI

Yangın merdiveni 1780mmx6mm kalibredeki dikişsiz çekme dış borular üzerine oluşturulup taşıyıcı boru ankrajları beton kırılarak inşaat demirlerine kaynatılmamış, epoksi kimyasal dübel ile binaya monte edilmiştir ve tüm imalat metalik alüminyum renginde RAL 9006 boya rengi kullanılarak yapılmıştır.
SOSYAL TESİSLER
1200m'lik sosyal tesis, aerobik ve fitness center salonu, sauna, televizyon odası, oyun salonu, bilardo salonu, toplantı salonu, masaj odası, vitamin bar, masa tenisi, çocuk oyun parkı, basketball, voleyball, yarı olimpik yüzme havuzu, tenis kortu ile sizlerin sağlıklı ve formda bir yaşam için ihtiyacınız olan tüm donanıma sahiptir.

 

LOBİ

Eksiksiz güvenlik ve sınırsız konfor…
Bina ana girişi 150m2'den oluşup girişte fotoselli kayar kapılar kullanılmıştır. 24 saat güvenlik ve lobi hizmetleri verilmektedir. Daire yangın ihbar tertibatı ve dairelerle görüntülü haberleşme ve sekreterya hizmetleri verilmektedir. Dairelerdeki kamera sistemleri ile lobideki ve dış kapıdaki sistemler birbirleri ile senkronize çalışmaktadır. Kamera ve parmak izi güvenlik sistemleri ile donatılarak bina güvenliği güçlendirilmiştir.
OTOPARK

Özer Residence içerisinde kapalı otopark bulunmaktadır. Konut sahiplerinin araçlarına özel bir kart takılmaktadır. Otomatik geçiş sistemi (OGS) olarak da bilinen bu sistemle konut sahipleri otopark giriş çıkışlarında bekleme sorunu ve kumanda taşıma derdi yaşamazlar.

Ayrıca otopark içerisinde araç temizliği için yıkama ünitesi mevcuttur.